M

Mám strach z injekcí, je možná celkové anestezie?

Dobrý den je mi 18 let,trapí me ze mi na vrchnim patre roste spicak pres zub a couha mi ven z pusy prootze se mi tam nevesel kdyz se usmeju tak mi leze ven a krivy se mi kvuli tomu uz i predni zuby…kdyz sem byla mensi doktorka me to mela uz vytrhnout davno ale mam opravdu hrozny strach ze zubaru,i ted v 18 kdyz tam jdu tak se cela klepu a brecim a to me jen jednou vrtali protoze mam zuby jinac zdrave,driv sem to ven nechtela ale ted me to trapi,museli by me trhat dva zuby jeden ten pod tim a ten druhy na druhy strasne jenze mam strach a jen s inekci do dasna to udelat nechci protoze se hrozne bojim..musim mit pak i rovnatka..chtela jsem se zeptat jesli nekde jde aby me nejak uspali..a kolik to stoji zaplatila bych si cokoli abych to mela v poradku a nedelali me to jen s tou inekci..to bych nezvladla..predem vam dekuji za odpoved

Dobrý den,

není čeho se obávat. Řešení Vašeho problému se možná obejde bez injekce.

 

Nejdřív musíte navštívit ortodontistu. To je specializovaný zubní lékař zaměřený na špatné postavení zubů. Při první návštěvě Vás pouze vyšetří a navrhne možnosti řešení. Řekne Vám také, zda bude nutné v rámci léčby některý zub odstranit.

 

Jestli to bude nutné, tak přichází na řadu Váš strach z injekcí. Můžu Vás ujistit, že takovýmto strachem trpí velké množství lidí. Naštěstí existuje varianta, kterou uvádíte. Jedná se o tzv. celkovou analgosedaci. Tento zákrok se provádí ve specializovaných ordinacích a mohl by vyřešit problém se strachem. Cena se liší u různých ordinací. (Počítejte přibližně se čtyřmi tisíci korunami.)

 

Lékaře najdete ve vyhledávači podle místa, kde bydlíte. Do vyhledávače zadejte chirurg nebo stomatochirurg.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?