M

Mám „vysekanou“ 4 nahoře. Lékař si řekl 30 tis. za implantát. Je to normální.

Dobrý den, mám „vysekanou“ 4 nahoře a nyní mi byl doporučen implantát, samozřejmě po konzultaci s měřením kosti za 2500,-, který má stát celkem s korunkou 30 000,-. Našla jsem na internetu i takovéto ceny, někde se dostane cena na polovinu. Vůbec si nevím rady, zda změnit lékaře (nejedná se o žádnou vyhlášenou firmu GHC), protože nejsem na tom nejlépe finančně (budu si muset půjčit) na druhou stranu se bojím, že levnšjší implantát se mi nemusí uchytit nebo bude nekvalitní.

Dobrý den,

problém, který řešíte Vy, řeší mnoho dalších lidí. Pro náhradu jednoho chybějícího zubu v zubním oblouku je implantát snad jediné správné řešení. Obrousit zdravé zuby pro nasazení můstku je velmi nevhodné a zbytečné.

 

Jedinou nevýhodou implantátu je vysoká cena. Uvádíte částku 2500,- za konzultaci a 30 tis. za implantát.

 

Měření kosti, které uvádíte, lze s jistotou provádět pouze analýzou 3D snímku stomatologického CT (CBCT, 3D rentgen, nebo lidově “cétéčko”). Jedná se o velice nákladné vyšetření, které se provádí pouze ve specializovaných zařízeních nebo v nadstandardně vybavených ordinacích. Cena vyšetření (snímku, bez konzultace) většinou začíná na 2500,-. Jestliže Vaše konzultace zahrnovala kromě vyšetření také trojrozměrný CT snímek, je cena adekvátní (spíše nižší).

 

Částka 30 tis. korun za implantát a korunku je také zcela běžná. V České republice se používají implantáty celé řady značek. U implantátů jednoznačně platíte za kvalitu a spolehlivost. Za tuto cenu již pořídíte kvalitní implantát na kvalitním implantologickém pracovišti. Záleží na Vás. Určitě se zeptejte na historii ordinace, kolik implantátů již zavedli, kolik implantátů zavádějí ročně (doporučuji spíše stovky, než desítky) a jakou mají úspěšnost ošetření. Na kvalitních pracovištích, kde pracují se špičkovými implantáty se pohybuje úspěšnost kolem 97 – 98%.

 

Nenechte se zlákat nízkou cenou. Spíše důvěřujte doporučení a dosavadní zkušenosti (masivní reklama neznamená, že se jedná o kvalitní pracoviště).

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?