M

Mám zánět dásně. Jak ho vyléčit?

Dobry den mam zanet dasne mam trochu červene už dlouho ale žadnej doktor mne s tim nepomohl.

Dobrý den,

nejčastější příčinou zánětu dásní (tzv. chronické gingivitidy) je zubní povlak v dásňovém žlábku. To je prostor mezi zubem a dásní. Zubní povlak (plak) bychom měli dvakrát denně odstranit čištěním zubů. Dásňový žlábek je špatně přístupný a často se ho nedaří dokonale vyčistit. Usazený plak zde zůstává delší dobu a může se přeměnit v zubní kámen. Zubní kámen a plak dráždí přiléhající dáseň, která je pak oteklá a zarudlá.

 

Abyste vyléčila zánět dásně, musíte odstranit příčinu jeho vzniku, tzn. plak nebo zubní kámen. Nejvhodnější je navštívit zubní hygienistky, která Vám zubní kámen odstraní a vysvětlí, jaký kartáček používat a jakou technikou zuby čistit.

 

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?