M

MÁM ZMĚNIT LÉKAŘE?

Dobrý den, moc prosím o radu či názor. Přešla jsem k nové paní doktorce která mi řekla, že mám dost prokousané plomby a je potřeba je předělat. Převrtávala mi 2 plomby kde nebyl kaz podotýkám, jen byly prokousané a kolem plomby bylo vidět, že tam ulpívá jídlo.. nicméně po převrtání zdravého zubu hned druhý den a cca měsíc jsme stále nemohla dokousnout na zub a to samé u dalšího zdravého zubu, pouze při dokousnutí na něco tvrdého ostrá bolest jinak zub nebolel… u obou mi navrhla vytažení nervů, jeden jsem zub jsem si teda nechala vyčistit ale nechci kvůli výměně plomb si nechat zabít všechny zuby! Myslíte si, že paní doktorka vrtá třeba moc k nervu a proto mi zuby umírají a jsou citlivé? Nikdy se mi nic podobného nestalo 🙁 jsem zoufalá protože mám asi dalších 5 zubu na výměnu plomb a při představě, že mi zemře dalších 5 zubu je pro mne nemyslitelná!!! Mám změnit lékařku? Velice děkuji Staňa

Dobrý den,

v případě, že lékař vyhledá u jakékoliv výplně netěsnost či spáru, je nutnost tyto výplně předělat. Díky spáře vzniká nečistitelné místo na zubu a čím dříve se defekt odstraní, tím menší kazivá destrukce zub postihne. S paní doktorkou určitě zbylé kroky prokunzultujte, abyste veděla, jaká jsou ošetření u zbývajících zubů. V případě, že ztratíte důvěru ve Vaší paní lékařku, je možno vyhledat jiného lékaře, který Vás vezme do péče.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?