M

Manžel má paradentózu. Je možné doplnit do čelisti zničenou kost?

Dobrý den, prosím o radu – manžel má paradentózu, zuby celkem zdravé, chodí k zubní hygieničce a snaží se zuby zvýšenou zubní hygienou udržet v čelisti co nejdéle. Je možné doplnit kost k zubům, které jsou dosud v čelisti, a tím je v ní zpevnit? Děkuji Vám.

Dobrý den,

při léčbě paradentózy (parodontózy, parodontitidy) je základem správná ústní hygiena. Aby se manžel tohoto onemocnění zbavil, musí důkladně odstraňovat ze zubů povlak, a to nejen na viditelné části zubu, ale také v dásňovém žlábku (pod dásní). Teprve do zafixování správné techniky je možné uvažovat o další léčbě.

 

Konkrétní léčebný plán navrhne zubní lékař, nejlépe parodontolog. Léčba se liší podle závažnosti onemocnění od podávání antibiotik, přes mechanické očištění kořenů a ohlazení kořene, až po chirurgické zákroky. V některých případech opravdu lze, zjednodušeně řečeno, doplnit ztracenou kost. Jedná se o dosti složitou techniku řízené tkáňové regenerace. Tato léčba je však vhodná pouze v některých případech.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?