M

Měkká provizorní výplň v zubu

Dobrý den,
syn, 16 let, byl dnes ošetřen v ordinaci zubního lékaře, protože mu bude ještě dále čistit zubni kanálky, odešel s provizorní zubní vyplní, informován, ze bude moci na osetrenem zubu kousat po cca 1 hodině. S prvním jídlem (az po 3 hodinách) zjistil, ze je výplň stále měkká, konzistenci připomínající plastelínu, část se mu tedy “setřela”. Čeká nas několik dni pracovního volna, je v pořádku, ze použita výplň i po několika hodinách připomíná konzistenci spíše pastu než pevnou hmotu? Předem moc děkuji za odpověď , mn.

Dobrý den!

Opravdu by provizorní výplň měla zcela vytvrdnout max. do dvou hodin. Pokud je výplň ze zubu zcela pryč, pak doporučuji návštěvu zubní pohotovosti a uzavření zubu. Jestli je otvor po vrtání zakryt již tvrdým materiálem, pak by vše mohlo vydržet do další návštěvy u zubaře. Provizorní výplň tohoto typu se většinou dává v přebytku a postupně odpadá.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?