M

Měl jsem cca 3 měsíce otevřený zub a teď začal bolet.

Dobrý den, před 3 měsíci mě zastihla akutní bolest sedmičky dole, byli mi pročištěny kanálky a zub zůstal otevřen – přestal úplně bolet. Poté jsem hledal nového stomatologa a cca za 3 měsíce mě začal bolet znovu, tak mi byly (již u nového zubaře) opět pročištěny kanálky a zub uzavřen dočasnou plombou, nicméně: Ještě tentýž večer mě jak když pod plombou pobolívá (tlačivá bolest) a to samé na ulinách pod čelistí. Není to extrémní bolest, ale stejně… Dnes je to druhý den a „palčivý tlak pod plombou“ je pořád stejný. Stává se to? Utichne to nebo se mám obrátit na pohotovost (i když mi to nepřijde jako vyloženě akutní)? Návštěvu u tentýž zubaře mám naplánovanou za 16 dní. Popř. nemůžu bolest něčím tlumit? Děkuji

Dobrý den,

otevřený zub se v ústech nechává pouze v krajní nouzi, a to maximálně na jeden den. Uvedené 3 měsíce docházelo k pronikání infekce do kořene a jeho okolí. Není proto překvapením, že se zub po uzavření ozval.

Bez váhání bych kontaktoval Vašeho nového zubaře a dohodl se na dalším postupu

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?