M

Mohu si nechat vytrhnout sedmičku nahoře?

Dobrý den, prosím o radu, zlomila se mi sedmička v pravo nahoře cca před čtyřmi lety. Paní doktorka říkala že mi zub zachrání a nastavila mi ho bílou plombou, bohužel mě zub ted čím dál více bolí. Byla jsem u lékaře ze stejný kliniky a ten řekl, že zub vypadá dobře ani neudělal rentgen. Mě by zajímalo, zda bych si ten zub mohla nechat vytrhnout. Vždy po jídle (většinou po obědě) mě začne bolet, není to nic hrozného, ale vadí mi to. Čištění kanálků jsem jednou podstoupila, ta bolest byla šílená, že jsem se zařekla že podruhé toto nepodstoupím. Děkuji.

Dobrý den,

 

nejdříve je nutné zub vyšetřit. Potom lze rozhodnout, zda má význam, o zub bojovat, nebo ho jednoduše vytáhnout.

 

Bude nutné zhotovit RTG snímek, ze kterého lékař zjistí kvalitu předchozího ošetření kořenových kanálků a případnou přítomnost zánětu kolem kořene. Zub lze vytrhnout vždy. Je-li velká šance na jeho záchranu, tak bych se o to pokusil.

 

Normálně by ošetření kanálků nemělo bolet. Dnes se běžně používají kvalitní anestetika, a tak se stomatologie stává téměř bezbolestným oborem.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?