M

Moje nová bílá plomba je hodně citlivá při kousání tvrdšího jídla.

Dobrý den, mám měsíc zaplombovanou stoličku bílou plombou,stále je hodně citlivá při kousání tvrdšího jídla,jinak nebolí, je možné,že časem se to zlepší?

Dobrý den, problém, který popisujete je nejčastější komplikací u tohoto typu výplně. Jedná se pravděpodobně o tzv. nano leakage jinak také pumping effect. Je to stav kdy se mezi zubem a výplní nepodařilo vytvořit dostatečně pevné spojení. Část výplně tak není pevně „přilepena“ k zubu a v místě kontaktu je miniaturní spára. Při kousání dochází k nepatrnému pohybu v tomto „nepřilepeném“ místě a tím dochází k pumpování tekutiny do spáry a ze spáry. Následkem je citlivost na skus. Tento stav se bohužel nezlepší a lékař by měl výplň předělat.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?