M

Moje zuby jsou velice slabé a náchylné na kazy.

Dobrý den. Moje zuby jsou velice slabé a náchylné na kazy. Přez časté čištění jsou stále slabší, chodila jsem na impregnace ale i ty nepomohli. Mé zuby jsou stále slabší, zubař říká že mám velice slabou sklovinu. Už se mi dokonce stalo, že když jsem kousla, tak se mi kus zubu ulomilo. Jde to nějak řešit aniž bych si musela nechat udělat zubní implantáty? Děkuji za odpověď

Dobrý den, příčin Vašeho problému může být celá řada. Někteří lidé mají vrozené vady tvrdých zubních tkání (více informací najdete v článku Vrozené poruchy skloviny). Může se však jednat i o chemické narušení povrchu zubu. Nepijete často kyselé nápoje nebo colu? Příčinou může být i obroušení zubů. (více v článku Opotřebení zubů). Pravou příčinu Vám řekne Váš stomatolog. Implantátů se ale zatím bát nemusíte. Dokud máte vlastní zuby, tak se vyplatí o každá z nich bojovat. Zub se může například dostavět z kompozitního materiálu. Takové výplně jsou velmi estetické a vypadají přirozeně.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?