M

Musím po vytržení zubu čekat na implantát půl roku?

Dobrý den, moje doktorka mi řekla že musím po vytrhnutí zubu počkat na implantáty minimálně půl roku, všude na internetu ale čtu, že se to dá udělat klidně i hned po extrakci zubu, mimo jiné přijdu i o horní 5 tku a nějak nechci půl roku chodit s dírou v zubech, poraďte prosím. Děkuji.

Dobrý den,

 

při zavádění implantátu je nutné zvážit mnoho okolností. Chápu, že nechcete chodit s mezerou po zubu, řešení pro Vás samozřejmě existuje.

 

Po extrakci zubu se obvykle čeká několik měsíců než je možné implantát zavádět. V některých případech lze zavést implantát okamžitě po extrakci. Je ale nutné zhodnotit kvalitu kosti speciálním postupem. Nicméně implantace ihned po extrakci by Vám nenahradila zub okamžitě. Většinou se čeká na vhojení implantátu a korunková část se nasazuje až s odstupem několika měsíců.

 

Aby pacient nechodil s mezerou po zubu, je možné ještě před extrakcí zhotovit provizorní náhradu, která se nasadí okamžitě po extrakci. To znamená, že v žádné fázi léčby nebudete bez zubu.

 

Většina implantologů spoléhá na svojí klinickou zkušenost a na postupy, které vedou ke kvalitnímu výsledku. Doporučuji řídit se úsudkem lékaře, ke kterému máte důvěru.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?