M

Může dostat můj syn znecitlivující injekci před vrtáním zubu?

Dobrý den, pokud synovi (8) zubařka vrtá zub , máme možnost využít nějakou injekci od bolesti. Syn už zažil dost ošklivé vrtání i dost nepříjemný přístup od paní zubařky. A tak se už na dalšímu vrtání brání.
Děkuji

Dobrý den,

zcela určitě! Znecitlivění před vrtáním u dětí je běžnou praxí. Dítě by mělo být řádně a pravdivě poučeno, co ho čeká a jistě má také možnost volby, jestli injekci chce či nikoli. Injekce se dá aplikovat i během zákroku. Některé výkony se dají zvládnout bez, jindy je umrtvení potřeba. Lékaře informujete o zdravotním stavu dítěte, jestli se nevyskytuje nějaká kontraindikace. Množství znecitlivující látky se následně odvíjí od hmotnosti dítěte. Běžnou praxí je nejprve znecitlivět místo vpichu vatičkou s roztokem či gelem a teprve následně aplikovat injekci. 

Více informací naleznete zde.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?