M

Může se dát klasická plomba na mléčný zub 2,5 roku starého dítěte?

DOBRY DEN MUZE SE DAT KLASICKA PLOMBA NA MLECNY ZUB(SYN 2.5ROKU MA KAZ NA STOLICCE VETSI)SLYSELA JSEM ZE SE ZOUBEK PLOMBOU UZAVRE A PAK JE TO SPATNE.JE PRY NEJAKA NAHRADA NECO JAKO BAREVNE KRIZKY?

Dobrý den,

obecně lze říci, že každý zubní kaz musí být ošetřen. Zkažený zub v ústech představuje zdroj infekce pro celé tělo a může dokonce narušit vývoj zárodku stálého zubu.

 

Pro zhotovení výplně lze použít amalgám (tmavou výplň) nebo “bílou” výplň. U dětí je vhodnější “bílá” výplň, představovaná materiálem GIC (Glass ionomer cement). Tento materiál nepotřebuje dokonale suché podmínky při zhotovování, což by u dětí nebylo možné snadno dosáhnout. Navíc složení výplně působí proti tvorbě dalšího zubního kazu.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?