M

Můžu se nakazit paradentózou od člena rodiny?

Dobrý den, zajimalo by me, pokud trpí silnou parodontozou jeden clen rodiny, zda je mozne, aby nakazil osatni cleny rodiny? Dekuji

Dobrý den,

to je velmi bystrá otázka. Paradentózu způsobují specifické bakterie, které je samozřejmě možné přenést na ostatní členy domácnosti. Velmi záleží na tom, o jakou formu paradentózy se jedná. Jde-li o agresivní parodontitidu, je pravděpodobnější, že k přenosu onemocnění dojde. V případě mnohem častější plakem podmíněné parodontitidy, která se rozvíjí mnoho let, je málo pravděpodobné, že by se u Vás náhle rozvinulo podobné onemocnění.

 

Zubní lékař může provést řadu vyšetření včetně odběru vzorku biofilmu z postižených dásní. Po odeslání vzorku na genetickou analýzu může nasadit cílenou antibiotickou léčbu.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?