N

Náhrada po extrakci mléčného zubu

Dobry den. Dceři jsou 3 roky a na pohotovosti jí vytrhli 3 mléčné zuby. Nad předním zubem se udělal váček a byl přítomen i otok. V našem městě ani v okolí se nenacházejí již delší dobu zubaři, kteří by přijímali nové pacienty. Ráda bych dceři zařídila zubní náhradu, kvůli mluvě a skusu. Která náhrada by byla pro ni nejlepší a zarřzují to i jiná pracoviště nebo vyloženě jen zubař, u kterého by musela byt registrovaná? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po extrakci mléčných zubů se nezhotovuje zubní náhrada zacelující esteticky místo po ztraceném zubu. Je důležíté se zaměřit na kvalitní dentální hygienu ve spolupráci s Vaším zubním lékařem, aby už k žádným extrakcím nedocházelo. V případě, že nemůžete najít zubaře pro Vaší dceru, informujte se na své zdravotní pojišťovně.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?