N

Necitlivost brady a dolního rtu po ošetření

Dobrý den,

dva dny zpět jsem podstoupila čištění kanálků poslední stoličky v pravo dole. Zákrok byl rozdělen do dvou termínu, první byl 17. srpna a další má byt 1. září.. Bohuzel mám takové podezření, ze se už u prvního zákroku někde stala chyba. Už jsou to dva dny a já stále necítím kus brady a spodní pravý ret. Momentálně jsem v zahraničí, a ještě ke všemu je víkend, začínám trochu panikařit. Myslíte, ze došlo ze strany zubaře při čištění k porušení nervu ? A je šance, ze se cit zase objeví ? Ještě si vybavují moment, kdy jeden vpich injekce šíleně zabolel a zubař se mi omluvil, nevim jestli je teda ještě možnost, ze se mi trefil do nervu a proto ta necitlivost?

Děkuji moc za odpověď. Doufám, ze to má hlavu a patu.

Dobrý den!

Při vpichu znecitlivující injekce se lékař pravděpodobně trefil přímo do nervu, který zásobuje mimo jiné právě Vámi zmiňovaný kousek brady a polovinu dolního rtu. Tato komplikace je nepředvídatelná. K nervu se jde naslepo a pozice nervu nelze předně určit. Stav by se měl sám pozvolna upravit. Úprava může trvat i několik měsíců. Doporučuji užívání B komplexu. Stav konzultujte s lékařem, který výkon prováděl, jakmile to bude možné. 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?