N

Nedržící horní celková náhrada

Mám vytrhané všechny horní zuby.Mám horní totální protézu,která mi po napití okamžitě vypadne.Po přilepení coregou vydrží asi 4 hodiny.Moje zubní lekařka mi tvrdí,že je vše v pořádku.A když žádám o nápravu,tak se dozvím,že jsem problémévý pacien.
Otisky mi zubařka dělala měsíc po vytržení,je možné ,že je to příčina,že protéza nesedí?
Děkuji za odpověď
Hana

Dobrý den.

Zhotovit dobře sedící náhradu je někdy oříšek. Po trhání zubů je možnost zhotovení imediátní, provizorní, náhradu. Ta se nosí po dobu hojen, klidněi nekolik měsíců. Ale pacient si ji hradí sám. Následně se na kompletně zhojené dásně zhotoví protéza nová definitivní. Ve druhém případě se čeká na zhojení bez zubů. Časový horizont hojení je individuální, zhodnotí lékař. Retence náhrady velmi záleží, jaké anatomické poměry v ústech jsou. Náhrada je v podstatě přísavka, pokud není jak vytvořit podtlak, držet nebude. V případě, že nemáte nárok na novou náhradu, je možné domluvit se na rebazi, tedy vypodložení náhrady, to někdy pomůže.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?