N

Nehojící se rána po trhání zubů

Dobrý den, moc prosím o názor a radu . Jsem už zoufalá.
Byly mi vytrzeny 4 zuby, v horní čelisti – 2 na každé straně ( byly popraskaná díky starým amg).
2 rány se hojí dobre, u dvou se objevilo až cca po 10 dnech suché lůžko. Šla jssm parkrat na dren a pak už jakoze prý ok, ze to nechame volné ze se to zhoji. Po par dnech bez drenu ovsem silena bolest – návštěva pohotovosti a prý v raně hnis. Ten hnis podotýkám až tener měsíc po extrakci ! Dr ránu vyčistil, dal chlumskeho dren . Byla jsem na tomto drenu již 4x – 4 dny po sobě a nejen ze stale bolí, ale dr říka vždy jak dren vytáhne ze ještě pořad je na něm hnis, takže proste pořad je tam nějaké ložisko. Dr nechápe proč a odkud sw to bere. Je to bezne ze hnis odtéká tak dlouho i po vyčištění rány a chlumskeho drenech ? Co když to neprejde ?jak se to řeší. Atb jsem už také měla. Jsem už unavená, vycerpana a bojím se

Dobrý den,

Alveolitis sicca, takzvaně suché lůžko, je jednou z komplikací po trhání zubů. Suché lůžko vznikne rozpadem krevní sraženiny v ráně. Nastávají silné a prudké bolesti. Může nastat situace, kdy alveolitis sicca přejde do alveoloitis purulenta, tedy v ráně se začne vytvářet hnis. Doporučovala bych ihned se domluvit s Vaším lékařem, aby Vám napsal žádanku na nejbližší stomatochirurgické pracoviště. Zde odborníci zjistí příčinu a jistě pomohou stav vyřešit. Pravděpodobně bude třeba lůžko znovu řádně vyčistit. 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?