N

Neprořezená stálá sedmička

Dobrý den,mám 13ti letou dceru.Nedávno jsme změnili zubního lékaře a nová paní doktorka se divila že jí nevyrostla sedmička nahoře.Jinak na druhé straně i dole sedmičky má.Chtěla bych se zeptat jestli s tím máme něco dělat,případně co.Děkuji.

Dobrý den,
nyní je důležité zjistit příčinu neprořezání stálé sedmičky. Zub může být založen, ale neí prořezán (retinovaný zub), může být také založen na jiném místě (tzv. ektopicky), případně zub nebyl vůbec založen (ageneze zubu). Aby lékař zjisti, zda je zub v čelisti, musí zhotovit panoramatický rentgenový snímek, tzv. velký rentgen neboli OPG. Na snímku jsou přehledně zobrazeny oba zubní oblouky. Takto je možné potvrdit příčinu chybění zubu v zubním oblouku. Terapie je závislá na odhalení příčiny, a proto Vám doporučuji znovu navštívit zubního lékaře.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?