N

Nesnesitelná bolest pětky a šestky

Dobrý den. Vloni v zimě mě začaly bolet dva sousedící zuby (5 a 6 nahoře). Postupně byly odvrtány, několikrát čištěny kanálky, několikrát provizorně uzavřeny. Pak zase otevřeny, protože začaly znovu bolet. Po 7mi měsících jsem změnila lékařku a nová mi je znovu pročistila a rovnou trvale uzavřela. Je to již tři měsíce a 5 mě začala znovu téměř nesnesitelně bolet. Bolest byla nejdříve bodavá při skusu, poté velký tlak, který mi v některých chvílích vystřeluje až k oku. Přichází ve vlnách a zlepšuje se po Valetolu. Beru denně asi 4 prášky, takto již od soboty. U lékařky jsem byla včera, tedy ve středu. Ta mi dala Dalacin po 6ti hodinách. Jenže mám pocit, že se to dnes zhoršilo. Mám velice citlivou dáseň na dotek, bolí mě i větší mimické pohyby, o skusu ani nemluvím. A mám v puse takové zvláštní teplo. Na kontrolu si mě nezvala. RTG nedělala. Mám ještě jeden velice problémový zub na druhé straně, u kterého mě čeká resekce. Je možné si v nemocnici na stomatochirurgii vyžádat celkovou anestezii a řešení obou stran najednou? Doporučení k resekci mám. Mám opravdu velikou hrůzu a při příchodu do ordinace doslova omdlívám strachem. Děkuji.

Dobrý den,

 

při ošetření kořenových kanálků se pravděpodobně nepodařilo odstranit celé infekční ložisko a zánět postoupil i do okolí kořenů. V této chvíli se pravděpodobně zub nepodaří zachránit.

 

Extrakce v celkové anestezii možná je. Musíte si najít pracoviště, kde takové ošetření provádějí (vyzkoušejte náš vyhledávač zubařů).

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?