N

Nové stoličky v šesti letech

Dobrý den, dceři 6 let narosly dole na obou srranách nové stoličky. Dosud měla 20 mléčných zoubků, žádný z nich zatím nevypadl. Chci se zeptat, zda je to normální a zda bude muset podstoupit trhání těchto stoliček, neboť až jí porostou nové druhé zuby, tak mám pocit že se jí do pusy větší zuby pak již nevejdou. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, je to zcela normání. Nové stoličky, které rostou Vaší dceři jsou již zuby stálé tzv. šestky neboli první stálé moláry. Tyto zuby prořezávájí právě okolo šestého roku věku. Nyní je důležité o tyto zoubky správně pečovat (každodenně je dvakrát čistit), tak aby nedošlo k jejich zkažení již v útlém věku dítěte.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?