N

NOVÝ MŮSTEK V DOLNÍ ČELISTI

Zubař mi navrhl zubní můstek v prostředku již prořídlé dolní čelisti, s tím, že ho zavěsí korunkami na všechny zbývající zuby, tedy tři a tři na každé straně (jde vpravo i vlevo o špičák a dva s ním z obou stran sousedící zuby). Všechny zuby mají kaz, který zubař už nechce léčit, protože, jak říká, zuby stejně obrousí a s nimi i kazy. Korunky na všech šest zubech jsou prý nutné kvůli tomu, aby můstek pevně držel. Nyní antibiotiky léčím zánět zubu pod dásní způsobený zubním kamenem. Dosud jsem měl zuby místo můstku propojené fazetou přilepenou z obou stran zezadu na zuby (první po třech letech praskla, nyní mám rok už druhou). Jsem s tím spokojený, lékař ale tvrdí, že jsou zuby příliš namáhané a že se tím ničí. Za můstek mám zaplatit 70 tisíc korun. Riziko, že se zub pod můstkem může zkazit a můstek by se musel odstranit, zubař nevyloučil. Tím by ovšem celá investice přišla vniveč a s ní i všechny zuby, protože by byly obroušené. Co radíte?

Dobrý den,

pro dlouhodobou funkci každé protetické práce je potřeba kvalitní ústní hygieny a odstranění všech infekčních agens. Je nutné vyšetřit všechny zuby, které budou pilíři můstku, v jakém stavu se nacházejí a vyloučit všechny rizika, které by v budoucnu mohly být osudné. Určitě vše pečlivě prodiskutujte s Vaším lékařemnebo se případně objednejte k jinému lékaři na konzultaci. Bez RTG a klinického vyšetření Vám těžko mohu v dané situaci více poradit.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?