O

Oddělený nástroj v zubním kanálku

Dobrý den už přes měsíc řeším bolesti zubů rentgen nic neodhalil. Nakonec se začal ošetřovat zub č.7. Již dvakrát čištění kanálků, ale bolí lícní kost i zub na poklep. Dneska třetí čištění kanálků, ale při výkonu zalomen nástroj v zubu. Bylo mě řečeno, že to nevadí a dokončeno ošetření. Tak bych se chtěl jestli to tak může zůstat. Děkuji.

Dobrý den,

oddělení nástroje je jednou z komplikací endodontického ošetření. Některé kořeny mají velmi složitý vnitřní systém, se zatáčkami, záhyby a flexibilita nástroje na to zkrátka nestačí. Endodontické ošetření je pro zachování zubu v ústech nezbytné a s komplikacemi se musí počítat. Lékař by se měl pokusit odlomený kousek vyndat. Pokud nebude úspěšný, máte možnost objednat se ke specialistovi na tuto problematiku a ten se pokusí kanálek zprůchodnit. Někdy nástroj vyndat nelze. Citlivost a bolest na skus po čištění kanálků je běžná, ale měla by ustupovat.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?