O

ODLEPENÝ MŮSTEK

Dobrý večer, potřebuji poradit s můstkem. Po extrakci zubu (šestka vlevo nahoře),kde mi odsekali i kus kosti,jsem se rozhodla pro můstek. Během jednoho roku už mám druhý můstek od druhého zubaře. Bohužel mi ani jeden nesedí. Špatně se mi kouše a při zkusu je to hodně nepříjemné a citlivé. Oba zubaři mi tvrdili, že není možné, aby mi to nesedělo. Druhý můstek mi dokonce vypadl druhý den. Teď řeším, co dál. Už jsem utratila 20.000Kč a oba můstky mám doma tak na parádu. Můžete mi poradit na jakého odborníka se mám obrátit. Někoho, kdo by mi konečně řekl, proč mi ty můstky nesedí a co se s tím dá dělat. Už jsem zoufalá. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zhotovení můstku patří k základním protetickým dovednostem zubního lékaře. Pravděpodobně jste zatím nenarazila na dobrého zubaře.

Určitě se objednejte k zubaři a požadujte opravu. Samozřejmě, že se může při lepení můstku něco přihodit a kvůli tomu se můstek může odlepit. Je to ale chyba, kterou musí lékař napravit. Můstek by měl vydržet řadu let!

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?