O

Odstranění fleků po rovnátkách

Dobrý den. Po fixních rovnátkách mi bohužel na zubech zůstali příliš viditelné skvrny a ráda bych se jich zbavila. Byla jsem u dentální hygienistky která mi řekla že se na to používá metoda ICON. Našla jsem ale i že se dá použít metoda Air Flow aneb. pískování zubů. I v rámci financí by bylo lepší to pískování. Chtěla by jsem se zeptat zda tedy metoda Air Flow odstraní fleky po rovnátkách bez problémů nebo je lepší ta metoda ICON?

Dobrý den,

flíčky po léčbě fixními rovnátky jsou způsobené ukládáním zubního plaku okolo zámečků a retenčních prvků, plak je kyselý a způsobuje odvápnění, demineralizaci skloviny. Tímto principem vznikají zubní kazy. Křídově bílé flíčky po rovnátkách jsou tedy počínající kazy, které se zastavily po sundání zámečků, když jste začala tato místečka opět dobře čistit. Problém není povrchový, ale zasahuje do struktury skloviny. Dále okolo zámečků vznikají díky horšímu přístupu kartáčku i pigmentové flíčky. Metoda Air flow, pískování odstraní pouze povrchové pigmentace, které nezasahují do hlubších vrstev skloviny. Naopak zmíněná metoda ICON do hlubších vrstev skloviny zasáhne. Pokud se u vás jedná spíše o povrchové zbarvení skloviny Air flow by mohlo pomoci, pokud se jedná o demineralizace, pak pomůže spíše metoda ICON. Je možné vyzkoušet nejprve pískování, následně ICON.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?