O

Odstranění váčku nad horním zubem

Da se vycistit, ci odstranit vacek nad vrchnim zubem,tim, ze se rozreze dasen?

Dobrý den,

 

Ano, může se jednat o vhodné řešení. Důležitá je příčina tohoto problému a rozsah abscesu (váčku). Příčinou může být infekce, která pronikla ze zubu do okolí hrotu kořene. V těchto případech se často provede endodontické ošetření, při kterém se otevře dřeňová dutina zubu. Přes kořenový kanálek se může hnis z „váčku“ vypustit. Lékař vyčistí kořenové kanálky a vyplní je specíální hmotou, která kanálek utěsní. V některých případech je nutné provést chirurgický zákrok, při němž lékař provede řez, kterým odstraní hnisavé ložisko.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?