O

Opakovaní ošetření kořenových kanálků

Trojka vlevo nahoře je již třikrát ošetřena. Zub vždy otevřen, jsou vždy pročištěny kanálky bez zánětlivého nálezu. Nervově cévní svazek beze zbytku odstraněn. Zub po každém ošetření je provizorně uzavřen. Dva dny bez bolesti a pak opět bolesti začnou znova. Ptám se na případné příčiny opakované bolesti. Děkuji!

Dobrý den,

 

příčin opakované bolesti může být vícero, podrobnější popis bolesti by pomohl při zjišťování její příčiny. Nicméně kořenový kanálek musí být rozšířen na plnou pracovní délku, vypláchnut dezinfekcí a poté definitivně zaplněn. Dokud k tomu nedojde, nelze vyloučit, že nervověcévní svazek nebyl kompletně odstraněn nebo v kanálku nezůstala infekce.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?