O

Ošetření kazů u dvouletého dítěte

Můj dvouletý syn má na obouch jedničkách a jedné dvojce úplně nahoře zoubký žluté skvrnky. Nejdříve jsme si myslela, že je to zubní kámen (zoubky čistíme pravidelně), ale když jsem si nahmatala prstem tak jsou to nepatrné dirky. K zubaři se bojím asi více já než on… JAk se u takhle malých dětí postupuje při vrtání… Slyšela jsem, že se zoubky jen obrušují. Předem děkuji za odpověd.

Dobrý den,

určitě zajděte ke svému stomatologovi. Není se čeho bát. Lékař se na zoubky podívá a navrhne další postup. Uvidíte, jak bude Váš syn na vyšetření reagovat. Z toho bude možné usoudit, zda zvládne i ošetření kazů.

 

Samozřejmě lze zajít na specializované pracoviště, např. FN Motol v Praze, kde je možné ošetřit děti v celkové anestezii. Je to však nouzové řešení. V případě, že dítě zvládne běžné ošetření, není důvod podstupovat celkovou anestezii.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?