O

Ošetření kořenových kanálků

Dobrý den, před třemi týdny jsem byla na čištění kanálků. Ze tří kanálků je jeden v pořádku přístupný a dva neprůchozí. Paní zubařka mě doporučila na ošetření zubu pod mikroskopem k dohotovení ošetření kořenových kanálků. Na tato ošetření jsem se objednala, ovšem kvůli opatřením ohledně koronaviru bude výkon proveden za měsíc a půl. Proto se chci zeptat, jestli tento zub může být takto dlouho pouze provizorně ošetřený? Děkuji.

Dobrý den,

 

definitivní ošetření kořenových kanálků se doporučuje dohotovit co nejdříve. Nemusíte se ale nijak obávat, za dobu 6 týdnů se zubem nestane nic. V zubu je určitě aplikována dezinfekční vložka, která netralizuje infekční prostředí zubu a je uzavřená výplní. Zub by rovněž měl být vyřazen ze skusu, aby nedošlo k jeho prasknutí. V případě bolesti zubu před termínem dokončení, neváhajte navštívit Vašeho lékaře k výměně dezinfekční vložky.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?