O

Ošetření kořenových kanálků

Dobrý den. Už rok se léčím s jedním zubem (6 nahoře). Měla jsem tam zánět, tak mi zub byl otevřen, čištěné kanálky a po 3 měsících uzavřen. Zub mě, ale začal o Vánocích zlobit, a tak jsem byla nucena navštívit pohotovost, kde mi byl zhotoven rentgen. Zubařka zjistila, že jeden kanálek není zaplněn a je tam malý váček. Otevřela mi to, vyčistila…a dala antibiotika. Následující den jsem šla na uzavření hojivou vložkou. 3 týdny byl celkem klid, ale ke konci už byl zub celkem citlivý, a tak mi ho moje zubařka nechala otevřený. Byla jsem objednaná na uzavření hojivou vložkou opět za týden. Zub mě ale po jídle začal bolet, a tak jsem tam opět zašla, aby mi zub pročistila. Zub po čištění bolel a od té doby ze zubu vytéká asi hnis a když ho ucpu vatou při jídle, tak na vatě mám trochu krve. Zub nyní nebolí(3 dny po čištění kanálku), spíš je takový tupý a občas v něm tepe. K zubaři jdu v pátek, jen nevím, zda je v pořádku, že mi ze zubu vytéká pořád ta krev, je to správný postup?

Dobrý den,

 

horní 6ka je náročný zub na ošetření kořenových kanálků. Pokud se Vaší lékařce nedaří odstranit Vaše potíže, měla byste zvážit návštěvu jiného stomatologického pracoviště, kde používají zvětšení (mikroskop). Díky zvětšení je možné zub ošetřit precizně a zbavit Vás tak Vačich potíží.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?