O

OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ PŘED NASAZENÍM MŮSTKU

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně nasazení můstku. Je mi 60 let. Na horním patře mi chybí zuby 5, 6. Pan doktor mi říkal, že zub 7 je ještě zachovalá a že před nasazením můstku ji není nutné odnervňovat. U předešlého doktora mi ale bylo řečeno, že můstek je lepší nasadit, když poslední zub bude endodonticky ošetřený (odnervněný). Jako laik si myslím, že zub bude lepší odnervnit, neboť jsem ve věku, kdy zuby 7 podléhají kazům, takže když se mi za půl roku na tom zubu pod můstkem udělá kaz, tak to mi bude pan doktor do korunky zase vrtat? Prosím o radu.

Dobrý den,

jelikož neznám detailně stav Vašeho chrupu, nemohu se vyjádřit, zda je endodontické ošetření daného zubu potřeba. Nicméně si nemyslím, že je potřeba provést endodontické ošetření jenom kvůli broušení na můstek. Endodonticky ošetřený zub se také může pod můstkem kazit. Důležité je, aby byl můstek přesný a čistitelný a abyste důkladně prováděla ústní hygienu.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?