O

Otevřená kyretáž v mezeře mezi 6. a 7. nahoře

Dobrý den,byla mi provedena otevřená kyretáž v mezeře mezi 6. a 7. nahoře,,lalok byl hluboký max 5 mm,lékař dáseň na vnitřní straně odklopil,kořeny vyčistil,ale z dásně odřezal 4 mm okraj, přiklopil a sešil. V mezizubním prostoru pak dáseň odstranil zcela. Byl tento postup správný? Zdá se mi to celkem invazivní. Nestačilo dáseň po vyčištění pouze přiklopit a sešít? Bylo nutné dáseň odstranit? Nebylo vhodnější řešit tento zákrok laserem? Děkuji

Dobrý den,

bez znalosti Vašeho původního klinického stavu nelze postup věrohodně posoudit. Pravdou ale je, že odstranění zánětem postižené sliznice (tzv. gingivektomie) je běžným parodontologickým výkonem.

 

Klíčovou roli pro uzdravení Vašich dásní hraje dokonalá ústní hygiena. Pokud se Vám nepodaří perfektně zvládnout každodenní péči o chrup, bude jakýkoliv léčebný postup odsouzen k neúspěchu.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?