P

Péče o dlahu proti skřípání zubů

Dobrý den kvůli nočnímu zatínání zubů jsem před pěti měsíci dostala nákusnou dlahu od zubaře. Instruoval mě, ať dlahu každý den omývám vodou. Bohužel se ke mně nedostala informace, že by se dlaha měla čistit i kartáčkem, a ještě k tomu mýdlem. Celých těch pět měsíců ji tedy denně před použitím omývám prsty pod tekoucí vodou a po sundání to samé… teď už mi došlo, že to je špatně.
Pokud člověk pečlivě dbá na zubní hygienu (klasický kartáček, mezizubní, jednosvazkový, nit) a dobře si vyčistí zuby před spaním, je všechno úsilí zmařeno, když si nasadí nesprávně umytou dlahu? Mám se teď během následujících preventivních prohlídek „těšit“ na zbytečné kazy kvůli této hloupé chybě?
Děkuji.

Dobrý den!

Dlahu se od teď snažte omývat kartáčkem a mýdlovou vodou. Můžete občas dát dlahu do skleničky s vodou, kam přidáte tabletu na čištění zubních protéz a důkladně opláchnete vodou. Pokud pečlivě zuby čistíte, nemusíte se jistě ničeho obávat.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?