P

Pichlavá bolest v ústech při předklonu a rychlém pohybu

Dobrý den,
posledních pár dnů mě začala trápit zvláštní pichlavá bolest v ústech. Objevuje se v levé horní straně při předklonu nebo nějakém rychlejším pohybu hlavou (ne vždy). Zpočátku vystřelovala od čtverky až dozadu, teď spíše jen od sedmičky dozadu (osmičky mám již odstraněné). jinak v těchto místech občas cítím tlak. Může se těmito příznaky projevovat kaz nebo jiný zubní problém?

Dobrý den,

doporučovala bych Vám zajít na vyšetření ke svému zubnímu lékaři. Je potřeba zhotovit rentgenový snímek a popisovanou oblast pečlivě vyšetřit. Jistě se může jednat o problém se zubem. Pokud by se neprokázal původ obtíží v ústech a bolesti by přetrvávaly, pak by bylo na místě vyšetření ještě v ambulanci ORL. Takto se může projevovat také například jednostranný zánět čelistní dutiny.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?