P

Po prodělané streptokokové infekci mám odhalené krčky

Měla jsem streptokoka na mandlích a dostala na to Penbene, protože kojím. Zároveň se mi zhoršily dásně a dospělo to do takového stádia, že na všech čtyřech stranách u sedmiček mám obnažené krčky, zarudlou krvácející dáseň. Lékař doporučil 3%peroxid vodíku s šalvějovým čajem 1:3 2x denně vypláchnout a zubní pastu paradontax. Pořád se to ale zhoršuje. Co mám dělat.

Dobrý den,

peroxidem ani šalvějovým čajem nelze nahradit důkladné čištění zubů. Kvalitní zubní hygiena je základem úspěchu.

 

Můžete také navštívit specializovaného lékaře, parodontologa. Ten zhodnotí rozsah postižení dásní a navrhne řešení. Čím dříve začnete Váš problém řešit, tím lépe.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?