P

PO TRHÁNÍ OSMIČEK NEMOHU OTEVÍRAT PUSU. LÉKY NA BOLEST NEZABÍRAJÍ. CO S TÍM?

Dobrý den, před více než dvěma měsíci jsem byla na extrakci obou spodních osmiček. Jedna strana se zahojila téměř po týdnu. Bohužel na druhé straně jsem měla hlubokou jizvu v tváři a pravděpodobně i částečně nařízlý sval. Ten bolí čím dál tím více a vůbec nemohu otevírat pusu. Zubař tvrdí, že neexistuje jiné řešení než zahřívat (ve sprchě a před soluxem několikrát denně) a protahovat (násilím přes bolest). Bohužel i když se snažím celý víkend v kuse (i přes noc) pusu více jak na 1 cm neotevřu. Už téměř dva týdny nespím více jak dvě hodiny v kuse a pracuji téměř 9 hodin denně. Opravdu neexistuje jiné řešení než se příšerně trápit? Bohužel Ibalgin 400, ani Valetol (silnější lék na bolest neznám) mi již nezabírají. a cítím, že tento stav mi již značně narušuje psychiku. Prosím poraďte cokoliv! Děkuji, Lucka

Dobrý den,

extrakce zubu může být provázena komplikacemi, které popisujete. Správně jste kontaktovala lékaře, který Vás vyšetřil a doporučil oblast prohřívat. Nahřívání tkáně podporuje prokrvení a zlepšuje hojení. Váš stav může vyžadovat i léčbu antibiotiky.

Stav, který popisujete, trvá ale dost dlouho. Pokud nepociťujete zlepšení nebo se stav dokonce zhoršuje, musíte opět vyhledat pomoc lékaře. Není-li Vám Váš lékař schopen pomoci, měl by Vás odeslat na specializované stomatochirurgické pracoviště. Případně můžete taková pracoviště vyhledat sama.

Váš stav se může i výrazně zhoršit, proto doporučuji na nic nečekat a ihned lékaře kontaktovat. Infekce se může šířit.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?