P

Pocit bublinek ve tváři a krku

Dobrý den, dnes jsem byla na extrakci dvou osmiček v dolní čelisti. Na pravé straně byl zákrok jednodušší, zub byl vytažen v celku a otok už skoro splaskl. Na levé straně musel zub být rozřezán a vytáhnut po částech. Následně dodržuji veškeré pokyny zubaře, obě strany čelisti leduji, mám i antibiotika a Aulin. Ráda bych se ovšem zeptala na pocit „bublinek ve tváři a na straně krku“. Když si přiložím ruku ke kůži a trošku stisknu, slyším a cítím takové lupání. Tento jev pozoruji od tváře pod uchem až po klíční kost. Nikde se nedočtu, o co se jedná. Děkuji za vysvětlení.

Dobrý den, podle „lupání“ při stisku se nejspíše jedná o emfyzém – vzduch v měkkých tkáních. Terapie spočívá ve vyčkávání a případném nasazení antibiotik. Vzduch se sám vstřebá. Nicméně byste měla neprodleně navštívit stomatologické pracoviště, kde Vám osmičky trhali, aby Vás vyšetřili. Podle Vašeho popisu je emfyzém rozsáhlý a nemělo by se nic podcenit.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?