P

Pocit rostoucího zubu po extrakci dolní osmičky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když mám vytrhnuté dole 2 osmičky a asi po 1 měsíci mi na jedné straně, kde byl vytrhnutý zub, tak vedle na dásni mi jak kdyby rostl nějaký nový zub, nevíte co by to mohlo být, popřípadě mám navštívit zubaře? Děkuji

Dobrý den, je možné, že pod dásní cítíte ostrý okraj kosti kvůli tomu, že tam už není zub. Pokud Vás to nebolí a při jídle se v daném místě nezraňujete, není potřeba to nijak speciálně řešit. Další možností je, že v extrakční ráně zůstal úlomek kosti, který teď Vaše tělo vylučuje ven. Pro jistotu se objednejte na kontrolu, ať se na to Váš zubní lékař podívá a zhodnotí, zda je s tím potřeba něco dělat.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?