P

Podpora horního rtu celkovou náhradou.

Dobrý den. Chtěla bych Vás moc požádat o radu a Váš odborný názor. Mamince je 66 let a má jak horní, tak i dolní snímatelnou zubní náhradu. Se zubními náhradami je celkem spokojená. Až tedy na horní zubní náhradu. U horní zubní náhrady se potýká s tím, že i přesto, když má zubní náhradu v ústech, má velmi „propadlý“ horní ret a vypadá to jako kdyby v ústech žádnou horní zubní náhradu neměla. Když se maminka ptala své paní zubařky zda by s horní náhradou šlo něco udělat, aby neměla horní ret tak propadlý, bohužel se nedočkala jasné odpovědi. Proto bych Vás chtěla poprosit o Vaši radu, zda je možné tento problém nějak řešit. Předem moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den.

Dobrý den!

Zhotovit dobře sedící, fungující a estetickou celkovou zubní náhradu je umění a chce to praxi! Náhradu by jistě šlo zkusit předělat, tak aby více podpořila horní ret. Musela by se zhotovit náhrada nová. V některých případech, když jsou mezičelistní vztahy komplikované, je ale dodržet dobrý skus a funkci, plus k tomu ještě dobře podpořit horní ret obtížné.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?