P

PODRÁŽDĚNÍ HLTANU A PATRA PŘI ZHOTOVENÍ VÝPLNĚ

Zdravím. Byla jsem u zubaře včera, dělali mi trojku nahoře. Omylem jsem při vypláchnutí spolkla „smetí“, co zrovna bylo v puse (nevím, co) a od té doby mě hodně pálí/štípe hltan/horní patro, jak angína, když nás bolí v krku. Asi alerg. reakce. Co s tím? Zkusila jsem kloktat sul/vodu a stopangin. A nic, stále to pálí. Na trojce mi dělali výplň. předtím používali to fialové světlo a před tímto úkonem jsem to omylem spolkla.

Dobrý den,

nejspíše máte podrážděný hltan a patro a potrvá několik dní než se Váš stav vrátí do normálu. Produkty k zhotovení fotokompozitní výplně můžou dráždit sliznice, proto by měl použít tzv. kofferdam anebo důsledně všechno odsát. Každopádně se objednejte na kontrolu ke svému zubnímu lékaři, ať se nic nepodcení.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?