P

Poslední dobou se mi zdá, že se mi odhalují zubní krčky.

Dobrý den, poslední dobou se mi zdá, že se mi odhalují zubní krčky. Nevím, čím to může být zapříčiněno. Zuby si čistím 2x denně správnou technikou, kterou mi doporučil lékař, zuby spíše stírat směrem dolů od dásně, používám zubní niť i mezizubní kartáčky a to vše ještě dokončím ústní vodou proti parodontoze. Dásně mi nekrvácí a ani nejsou rudé, přesto se mi zdá, že ustupují. Může být i jiná příčina než jen špatná hygiena? Jsem celá ve stresu, stále chodím před zrcadlo a kontroluji, jestli se něco nezměnilo. Jak mohu případně zabránit dalšímu odhalovaní? Na hygienu jsem objednaná za 3 týdny. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hygienistka je dobrý základ.

Nechte si důkladně vysvětlit a ukázat techniku čištění zubů. Mělo by se jednat o techniku (Bassova technika), kdy zavádíte vlákna měkkého kartáčku přímo do dásňového žlábku. To je oblast okolo krčku, která je zcela skryta pod dásní. Tady se nejvíce usazuje zubní povlak, který dráždí dáseň. Ta potom může ustupovat. Pro správné zvládnutí techniky s Vámi musí hygienistka vše nacvičit přímo ve Vašich ústech.

 

Stíráním od dásně k zubu dásňový žlábek přeskočíte a plak nevyčistíte.

 

Důvodů odhalování krčků může být víc, a proto je vhodné navštívit stomatologa. Po provedení rentgenového snímku bude jasné, zda se problém neskrývá například v úbytku kosti v oblasti zubního lůžka. K tomu dochází přirozeně věkem, může se ale také jednat o onemocnění závěsného aparátu zubu.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?