P

Poučení po extrakci

Zdravím, byla jsem na extrakci 5,6 vlevo nahoře v pondělí a v úterý napravo 7 dole, 8 nahoře. Mám všude nevstřebatelné stehy. Další návštěva až začátkem října. Nicméně bych se chtěla zeptat, kdy už mohu začít jíst normálnější stravu, mám už dost hlad, jím jogurty, polívky. Sem tam to ještě zabolí nebo hlavně je cítit velký tlak z těch stehů. A kdy mohu začít „vyplachovat“ šalvějem ústa. Na internetu jsou uvedeny různé délky dnů. Díky moc za Vaši odpověď.

Dobrý den, můžete jíst normálně, vyhněte se jídlu, které by mohlo zapadnout do extrakční rány, např. kousky oříšků, zrnko rýže. Stává se to hlavně v dolní čelisti. Vyplachovat už můžete, ale velmi opatrně, abyste si nevypláchla krevní sraženinu z extrakční rány, která je důležitá pro správně hojení. Lékař by Vás měl po extrakci poučit, ideálně byste měla dostat písemné poučení.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?