P

Předčasné prořezávání dočasných trojek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, ohledně prořezávání zubů u kojence. Syn má 7,5 měsíce- prořezané jsou dolní jedničky, horní jedničky a horní dvojky. V současné době se mu prořezávají dolní dvojky, a právě se mi zdá, že i horní špičáky. Což mi dle literatury přijde extrémně brzy, a navíc se mi zdají nebýt „v rovině s ostatními zuby. Jakoby jsou hodně vně dásně. Zajímalo by mne, zda je to „normální“ a nebo se může jednat snad o nějakou patologii. Děkuji.

Dobrý den,

v každém případě byste měla se synem navštívit zubního lékaře. Lékař zjistí, zda opravdu již 3ky prořezávají. Pokud ano, je to hodně brzy a bylo by dobré vyloučit hyperfunkci štítné žlázy, případně zjistit příčinu předčasného prořezávání.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?