P

Předělání výplní

Dobrý den, prasknul mi kousek zubu a s ním vypadla i amalgámová plomba, současný zubař odešel do důchodu, vyhledal jsem tedy nového, úspěšně provedl zákrok, některé úkony zákroku včetně kompozitní výplně jsem musel uhradit, současně mi byl před samotným ošetřením proveden i celkový RTG snímek, nad kterým mi bylo vysvětleno, že je pod stávající kompozitní plombou (kterou mám již cca 6let) tmavší místečko – potencionální zubní kaz a je nezbytné odstarnit tyto kompoz. plomby ze zubu postiženého i sousedního a následně místo prozkoumat, vyčistit, a provést novou plombu s překrytím nějakou výztužnou mřížkou, došlo i k nacenění zákroku (podstatně vyšší než první zákrok) a pozvání na další návštěvu. Nechtěl bych jeho práci znevažovat, ale zase podstupovat další invazivní zákrok s odstraňovánim stávajících plomb + předpokládám by se zase oslaboval více obrušováním zub. Mám v takovém případě právo žádat poslat provedený RTG snímek a případně to ještě s někým nezávisle konzultovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nevidím důvod, proč by Vám Váš nový zubař neměl poskytnout rentgenové snímky. Na případné konzultaci se nebudou muset pořizovat nové a nebudete zbytečně vystaven dalšímu záření i když není veliké. Nemohu soudit stav výplní od Vašeho předchozího zubaře, protože nemám dostatek informací, ale některé výplně je potřeba po letech předělat.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?