P

Předkus a rozštěp

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, od kdy by se měl řešit předkus u dětí. Dcera, 3 roky, má malý rozštěp, kterého jsme si všimli my, pan zubař to moc neřešil, až teď na poslední kontrole říkal, že to máme sledovat. Dceři to nevadí, jídlo nezapadává. Má ale také předkus (zuby velké bez mezer, jednička a dvojka horní se trochu kříží, nevešla se). Má smysl se objednávat na konzultaci, když má mléčné zuby? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

předkus se obvykle řeší až ve smíšeném nebo stálém chrupu.

 

S rozštěpem Vaší dcery bych Vám rozhodně doporučil objednat se na konzultaci do rozštěpového centra, kde se specializují na jeho léčbu. Léčba může začít již v prvním roce dítěte a pokračovat až do dospělosti, díky čemu jsou pak výsledky lepší.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?