P

PŘETRVÁVAJÍCÍ BOLEST

Dobrý den, už měsíc mě trápí tlak v několika zubech. Na počátku jsem hned šla k zubaři a na poklep mě zub nebolel žádný, přesto mi byl vyvrtán kaz na pětce a protože byl hluboký, byly mi vyčištěny kanálky a dána desinfekční vložka. Tlaky jsem měla stále, navštívila jsem pohotovost, tam mi řekli, že zánět v zubu nemám a že to vypadá na problém s čelistí nebo dutinami, ovšem bez rtg. Vyměnili pouze vložku. Poté jsem šla ke své zubařce, zub opět vyčistila a zaplnila, s tím že se uvidí jak to bude reagovat. Po třech týdnech mám stále tlak v zubech, zejména ráno tlak nemám žádný, kolem poledne ho začínám cítit. Někdy byl tlak od pětky k trojce, někdy spíše na druhou stranu. Na zub nemůžu kousat, je citlivý na dotek. Rozhodli jsme se vytrhnout osmičku, která byla křivá a opět čekat jestli se pětka uklidní. Na pětku se stále nedá kousat, začíná podobně reagovat i čtyřka. Podle rtg i opg nemám nikde jinde žádný kaz, vyplnění se zdá být úspěšné. Nedokážu lokalizovat zub v kterém tlak je. Už jsem psychicky vyčerpaná, po vytržení osmičky mě rozbolela i 6 a 7. Poraďte mi prosím co mám dělat, mám malé miminko, manžel od rána do večera v práci. Nedokážu takto fungovat a čekat až mě to bude bolet tak, že zub lokalizuju 🙁 Děkuji, Lucie H.

Dobrý den,

zjistit příčinu bolesti může být někdy obtížné. Zub po ošetření kořenových kanálků může být citlivý na skus, citlivost by však měla do několika dní vymizet. Pokud bolest u takto ošetřeného zubu přetrvává, je potřeba zjistit příčinu.

Pokud máte pocit, že Vám není schopna Vaše zubní lékařka pomoct, stálo by za zvážení navštívit jiného zubního lékaře a získat druhý názor. Bez vyšetření a rentgenových snímků nelze s jistotou určit příčinu Vašich obtíží.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?