P

PROBLÉM S KORUNKOU

Dobrý den, před cca 2lety se mi zlomil zub 6ka dole.. musela se udělat nástavba a na ni korunka. Nyní jsem si náhodou všimla že v jedné části korunky(přední vnější část) když zajedou nehtem k dásni tak cítím okraj korunky (nevím zda to bylo dřív nebo až nyní), v ostatních částech je korunka v dásni a okraje necítím. Mohlo by tohle způsobit problém když je už okraj korunky skoro v linii dásni? Zub nebolí ale samo jak o tom vím tak zub stále pozoruji..(dásně jsou trošku červené) A nevím zda se tohle nějak řeší nebo při příští kontrole mám na toto poukázat (pokud to nezačne dělat problém.. třeba i jídlo by se pod to mohlo nějak dostat atd?) Děkuji za názor

Dobrý den,

pokud si myslíte, že s Vaší korunkou je něco v nepořáku, tak určitě tuto situace řešte se svým lékařem. Nejhorší ze všeho je nečině přihlížet a nechat dojít stav do bodu, kdy Vás zub začne bolet a vybudete akutně potřebovat termín u svého lékaře. Zároveň, příznak bolesti je už často známko velké destrukce zubní tkáně či parodontu. Proto neváhejte a kontaktujte svého zubního lékaře.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?