P

Problémy se zuby od dětství

Dobrý den, když mi bylo cca 13 let hodně mě bolely zuby hlavně 6-ky, které jsem měla zkažené. Svého zubaře jsem neměla a dostala jsem se akutně na ošetření. Zubař který mě jednou přijmul mi vytrhl 6-ku, ve které jsem měla zánět. Bohužel, v následujících letech jsem nemohla najít zubaře s volnou kapacitou. V 15 letech jsem konečně sehnala volného zubaře, dělali mi prohlídku a rentgen a řekli mi, že dojde nejspíše k vytržení dalších zubů a to dvou předních jedniček a další šestky nahoře. Zuby jsem si čistila pravidelně, ale asi ne správně. Sladké také nejím, ale zuby se mi čím dál tím více kazí. Momentálně je mi 18 let, a mohu se o to konečně postarat sama, ale vím, že to vyjde na hodně velké peníze, které já bohužel nemám, ale zuby chci mít v pořádku. V předních zubech tedy jedniček mám velké kazy. U jednoho mi dokonce chybí půlka zubu, u druhého skoro taky a hodně se mi lámají, ale nijak nebolí. Zajímalo by mě, co mi se zuby nejspíš budou dělat, na kolik mě to vyjde cca, a pokud mi nějak poradíte, jak se to dá řešit s financemi?

Dobrý den, dle Vašeho popisu lze považovat stav Vašich zubů za velmi vážný. Bohužel se ve Vašem dětství zanedbala základní péče a nácvik správné dentální hygieny. Je velmi dobře, že chcete s tímto stavem něco dělat. V dnešní době cena kvalitního ošetření od stomatologa není zanedbatelná. Pokud hledáte kvalitní ošetření za velmi přijatelné peníze je tu možnost navštívit univerzitní výukové pracoviště, kde pod vedením odborných lékařů ošetřují studenti stomatologie své pacienty. Tyto pracoviště se nacházejí v Praze, Plzni, Brně, Hradci králové a Olomouci. Přikládám kontakt na kliniku v Praze https://stomatologie.lf1.cuni.cz.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?