P

Proč extrahovat dočasné zuby?

Dobrý den, mám dotaz ohledně vytrhavani mlecnych zubů – stolicek z důvodu kazů. Dceři je 10 let, od dvou let jsme chodili k zubařce, která mléčné zuby neopravovala. Nyní jsme z důvodu stěhování přešli k jiné a ta chce dceři 4 stoličky vytrhnout, protože jsou hodně zkažené. Dceru zuby neboli. Je nutné je trhat, nebo počkat zda nevypadnou už sami? Dceři tedy mléčné zuby vypadávají opožděně. Má stále pouze horní jedničky a dolní jedničky a dvojky. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že Váš lékař určil zuby k extrakci, tak určitě měl proto zjevný důvod. V případě, že infekce ze zubních kazů pronikla až do zubní dřeně zubu, hrozí vznik zánětu uvnitř zubu i v okolí, což může mít i za následek poškození stálého zárodku.

 

Pro správný růst čelistí a přirozenou výměnu zubů je důležité mléčné zuby spravovat.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?