P

PROČ JE ZUB STÁLE CITLIVÝ PO ANESTEZII?

Dobrý den, jak se muže stát, ze i po znecitlivujici injekci je zub při zákroku živý? Mám za sebou hodně zákroku u zubaře a toto se mi děje jen u 2 zubu. Můj zubar tvrdí, ze to možné není, ale já bolesti nemůžu vydržet v křesle. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

základem pozitivního účinku anestitka je správná aplikace do místa nervu jenž inervuje příslušnou oblast zubu. V případě, že po lokální aplikaci anestezie je zub stále citlivý, je možno přejít k aplikaci svodných anestezií, po kterých je anestezie mnohem hlubší a oblast působení větší. Během ošetření určitě upozorněte svého lékaře na dyskomfort a lékař by měl Vám od bolesti příslušnou metodou ulevit. https://www.nechcikazy.cz/anestetika

Někteří pacienti mohou být i rezistentní na příslušné anestetikum, ale jelikož u Vás anestezie funguje na ostatních zubech, není tato možnost aktuální.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?